Czy wiesz jakie cechy powinna mieć dobra poduszka? Jeśli nie, czas najwyższy się dowiedzieć, a przy okazji poznać kilka modeli, które zasługują na szczególną uwagę osób pragnących stworzyć higieniczną i ekologiczną przestrzeń do snu.

Dlaczego wybór poduszki jest tak ważny?

Poduszka to jeden z podstawowych elementów decydujących o komforcie snu każdej nocy. Jest to akcesorium, którego podstawowym zadaniem jest zapewnienie wygody i podpieranie kręgosłupa szyjnego użytkownika średnio przez 8 godzin na dobę. Element ten ma ponadto niemal bezpośredni kontakt z twarzą użytkownika – musi być więc stworzony ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, które nie przyczynią się do wystąpienia podrażnień. Nieodpowiednio dobrana poduszka może prowadzić do kontuzji oraz sprawić, że niemal każdy poranek będzie nieprzyjemny ze względu na nawracające dolegliwości bólowe.

Cechy dobrej poduszki

Ekologiczne i termoregulacyjne poduszki do spaniaOdpowiednio dobrana poduszka powinna mieć kilka cech, które warunkują to, czy jest godna uwagi konkretnej osoby, czy też nie. Jakie to właściwości?

  • Optymalna twardość, która nie pozwoli na zapadanie się głowy osoby śpiącej, zapewni komfort, a jednocześnie odpowiednio podtrzyma kark i szyję użytkownika.
  • Dobrze dobrana wielkość, która jest ściśle uzależniona od rozstawu barków użytkownika.
  • Odpowiednia wysokość, dzięki której użytkownik będzie odczuwał błogi komfort, a każdego ranka obudzi się bez bólu w górnym odcinku kręgosłupa.
  • Termoregulacja – cecha, która zapobiega wychładzaniu się i przegrzewaniu, a więc pomaga w stworzeniu higienicznego środowiska do snu.
  • Trwałość, która sprawi, że odpowiednio dobrane akcesoria sypialniane będą pełniły swoją funkcję przez długie lata.
  • Dodatkowe właściwości, które są szczególnie ważne dla konkretnych grup użytkowników – wśród nich wyróżnia się między innymi antyalergiczność.

Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Rynek sypialniany stale się powiększa. Wynika to z faktu, iż coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest zdrowy sen. W sklepach stacjonarnych i internetowych można zauważyć wiele ciekawych i innowacyjnych modeli, które zachwycają swoimi pozytywnymi właściwościami. Jednymi z najchętniej wybieranych są poduszki syntetyczne, które charakteryzują się niską ceną, wieloletnią trwałością i antyalergicznością. Wiele osób poszukuje jednak nieco wyższego poziomu komfortu użytkowania i z tego też powodu wybiera poduszki z wypełnieniem naturalnym. Puch i pierze są bowiem wsadem niesamowicie luksusowym, miękkim i elastycznym. Mało osób zdaje sobie jednak sprawę, iż istnieją modele, które łączą cechy jednych i drugich. Są to poduszki My Alpaca, które zostały wypełnione włóknem alpaki. Posiadają niesamowitą termoregulację, są tworzone z dbałością o każdy szczegół, mają wszystkie pozytywne właściwości poduszek naturalnych, a ponadto charakteryzują się właściwościami hipoalergicznymi. Artykuły sypialniane My Alpaca są więc idealnym rozwiązaniem nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Szukasz poduszek lub innych artykułów sypialnianych przeznaczonych dla miłośników zdrowego snu? Odwiedź Sleeping House – sklep internetowy ze starannie wyselekcjonowanymi produktami najwyższej jakości, które trafiają w gusta wszystkich, nawet najbardziej wymagających klientów.