Dobór materaca do swoich potrzeb może dla niektórych wydawać się problematyczny, jednak wystarczy pamiętać o kilku podstawowych aspektach, by nieco ułatwić sobie to zadanie. Nie warto kierować się wyłącznie ceną – nawet najdroższe modele mogą nie spełniać naszych potrzeb, przez co będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim materace naturalne – dlaczego? Zapraszamy do lektury!

Materace naturalne – właściwości

Przeglądając oferty materacy dostępne na rynku, możemy zauważyć produkty o najróżniejszych właściwościach, wynikających z rodzaju zastosowanego wypełnienia. Właśnie dlatego przed zakupem powinniśmy dokładnie sprawdzić specyfikację techniczną interesujących nas modeli i zastanowić się, czy te cechy spełnią nasze oczekiwania. Dobrą alternatywą dla wymagających użytkowników, są materace naturalne mające dobroczynny wpływ na cały organizm użytkownika. Na początek warto wspomnieć, że do ich produkcji wykorzystano jedynie najwyższej jakości surowce, które zostały pozyskane w sposób zrównoważony, co oznacza, że są przyjazne dla środowiska, a także bezpieczne dla zdrowia osoby śpiącej. Co więcej, zastosowane wewnątrz pianki są zazwyczaj nasączone naturalnymi olejkami, zastępującymi sztuczne związki chemiczne.

Budowa Hilding Bora

Hilding Bora, czyli dlaczego materace naturalne zasługują na uwagę?Jednym z popularniejszych materacy naturalnych, dostępnych na rynku, jest model Hilding Bora. Ceniony jest on głównie ze względu na swoją innowacyjną budowę, zapewniającą użytkownikowi stabilne podparcie, przekładające się na efektywną regenerację całego organizmu. A mianowicie, we wnętrzu tego produktu znajduje się:

  • pianka termoelastyczna ViscoBio, bardzo dobrze reagująca na ciepło ciała użytkownika.
  • pianka wysokoelastyczna HR Bio, która dzięki otwartokomórkowej budowie wpływa na optymalną wentylację.
  • twarda pianka FlexiFoam Bio, stanowiąca podstawę tego modelu, zapewniająca użytkownikowi stabilne podparcie przez całą noc.

Na uwagę zasługuje również fakt, że całość ubrano w wysokiej jakości pokrowiec wykonany z lnu i bawełny organicznej. Dzięki zastosowaniu naturalnych komponentów, materiał doskonale absorbuje wilgoć, a także ułatwia swobodny obieg powietrza.

Dlaczego warto wybrać Hilding Bora?

Dzięki swojej innowacyjnej budowie model Hilding Bora pozytywnie oddziałuje na zdrowie użytkownika. Za sprawą wierzchniej warstwy wpływa na dogłębną regenerację, a także poprawę krążenia, a także zapewnia optymalny komfort cieplny. Właśnie dlatego doskonale sprawdzi się dla osób prowadzących tryb życia, a także sportowców, ponieważ ich ciało ma szansę na rozluźnienie i powrót do pełni sił. Model ten docenią także alergicy, ponieważ za sprawą optymalnej wentylacji wewnątrz wkładu, a także zastosowaniu naturalnych olejków zamiast sztucznych związków chemicznych, ograniczone do minimum zostaje ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych reakcji alergicznych. Hilding Bora to dobry wybór również dla par – nawet tych o dużej różnicy w wadze.

Spośród wszystkich materacy dostępnych na rynku, modele naturalne zasługują na szczególną uwagę. Nie tylko zapewniają najwyższy komfort wypoczynku, ale również są w pełni bezpieczne dla zdrowia osoby śpiącej.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/