Coraz częściej można spotkać mężczyzn z piękną i długą brodą. Jak się okazuje, moda na brody powróciła. Panowie zapuszczają już nie tylko bródkę, ale długą brodę na pół twarzy. Zwiększa ona pewność siebie oraz dodaje męskości i seksapilu. Jednak o taką ozdobę należy odpowiednio dbać. A na czym to polega?

W jaki sposób dbać o zarost?

Idąc miastem, widzimy mężczyzn, którzy mają bujną oraz ułożoną brodę. Wielu z nas zastanawia się, jak to możliwe. Odpowiedź jest prosta – posiadanie brody zobowiązuje do pewnych czynności! O zarost możemy zadbać w trzech prostych krokach. Jakich?

Krok pierwszy – strzyżenie

Paradoksalnie, im częściej podcinamy włosy, tym szybciej one rosną. Dotyczy to nie tylko włosów na głowie, ale także brody. Postawmy zatem na regularne, delikatne przycięcia, które mogą się odbywać nawet w fazie zapuszczania. W tym celu możemy odpowiedzieć profesjonalny salon fryzjera do brody – barbera. Inną opcją jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości nożyczki do brody.

Krok drugi – mycie

Długa broda jest miejscem, w którym osadzają się różnego rodzaju zanieczyszczenia, okruszki czy bakterie. Oznacza to, że należy codziennie, minimum dwa razy dziennie myc brodę. Pozbywanie się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń pozwoli na przyspieszenie wzrostu włosa, a także polepszy wygląd. Używamy tutaj odpowiednich kosmetyków – szamponu oraz osuszamy brodę specjalnym ręcznikiem. Najlepiej sprawdzi się tutaj ręcznik 30×30, który jest mały i poręczny.

Jak pielęgnować brodę?Krok trzeci – pielęgnacja

Kosmetyki do brody to nie tylko specjalne mydła czy szampony. Warto tutaj również wspomnieć o wszelkiego rodzaju olejkach, które pozwalają odżywić włosy oraz produktach, które umożliwiają ich układanie. Nie możemy także zapomnieć o akcesoriach, np. szczotkę z naturalnego włosia dzika. Zapewnia ona rozczesanie brody oraz przy okazji pozwoli na usunięcie martwego naskórka.

5 sposobów na zagęszczenie zarostu

Czasem samo pielęgnowanie zarostu nie wystarczy, aby uzyskać oczekiwane efekty. Wielu mężczyzn chce zapuścić zarost, jednak ich broda jest przerzedzona, co nie wygląda estetycznie. Jest to najczęstszy czynnik, który skłania do ponownego ogolenia twarzy na zero. Na szczęście istnieje kilka sposobów na zapuszczenie zarostu – wystarczy tylko trochę cierpliwości i przestrzeganie kilku zasad! Do nich zalicza się:

  • zakup odpowiednich akcesoriów, np. nożyczek czy szczotki,

  • regularna pielęgnacja, np. mycie specjalnymi produktami,

  • odżywianie, np. stosowanie preparatów na porost włosów lub innych odżywek.

Ważną rolę odgrywa tutaj odżywianie. Abyśmy mogli cieszyć się gęsta i zdrową brodą, warto spożywać dużo warzyw i owoców, które są źródłem licznych witamin oraz minerałów, a także zadbać o nawodnienie. W naszej diecie nie powinno zabraknąć także nienasyconych kwasów tłuszczowych czy węglowodanów. Inną kwestią jest higieniczny tryb życia – unikanie stresu czy aktywny tryb życia. Ważnym aspektem jest spokojny sen, na który wpływa wygodne łóżko. Aby nasze ciało mogło się prawidłowo zregenerować, warto zainwestować w wysokiej jakości materac do spania. Produkt ten jest w stanie idealnie wspierać kręgosłup oraz sylwetkę użytkowników, dzięki czemu rano budzimy się wypoczęci i pełni siły! Modele dostępne na współczesnym rynku posiadają różne cechy oraz właściwości, dzięki czemu każdy z nas jest w stanie idealnie dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb.

Panowie często nie wiedzą, że o brodę również należy dbać. Regularne wykonywanie pielęgnacji pozwoli na uzyskanie pięknego i zdrowego zarostu, który możemy w dowolny sposób ułożyć!