W ostatnim czasie materace piankowe zyskują coraz większą popularność. Dzieje się to z dwóch powodów – rozwój technologii i powstawanie coraz bardziej nowoczesnych pianek. Materace piankowe posiadają wiele zalet, za które również są cenione przez konsumentów. Z czym się one wiążą?

Właściwości materaca piankowego

Materac do spania składający się z pianki jest niezwykle funkcjonalnym oraz wygodnym podłożem. Dzieje się to za sprawą wyjątkowej plastyczności oraz podatności materiału na dostosowywanie się do ciała użytkownika. W ten sposób zapewnia najlepsze podparcie kręgosłupa oraz sprawia, że zachowuje on swoje fizjologiczne krzywizny. Do innych właściwości materaca piankowego należy jego waga. Pianka jest wyjątkowo lekkim surowcem, przez co cały ciężar materaca się zmniejsza. Zdecydowanie ułatwia to wnoszenie materaca, a także jego transport. Tego rodzaju materac zapewni wyjątkowy komfort, wygodę oraz efektywność snu, przez co człowiek budzi się wypoczęty i w pełni sił. Pamiętać jednak trzeba, że materac piankowy niezwykle łatwo ulega odkształceniom na drodze nieprawidłowego użytkowania. Wiąże się to z niewłaściwym dobraniem wagi użytkownika do twardości materaca lub złą eksploatacją, jak przykładowo skakanie na łóżku. Dlatego oprócz indywidualnych preferencji warto kierować się także zasadą, że im cięższy człowiek jest, tym twardszy materac powinien być.

 

Najczęściej stosowane pianki

Jaki materac piankowy jest najlepszy?Wśród materacy piankowych możemy wyróżnić kilka rodzajów pianek, które najczęściej są stosowane. Jedną z nich jest pianka poliuretanowa, charakteryzującą się niezwykłą twardością, elastycznością oraz brakiem odkształcania się. Inną również często używaną pianką jest pianka wysokoelastyczna (pianka HR). Wyróżnia ją wysoka elastyczność punktowa, dzięki której może dopasować się do kształtu ludzkiego ciała oraz niezwykła trwałość łącząca się z odpornością na odkształcenia. Do jednych z ciekawszych pianek należy pianka termoelastyczna (pianka Visco), która reaguje na temperaturę ludzkiego ciała i nacisk, w ten sposób idealnie dopasowując się do indywidualnych kształtów ciała użytkownika. Zapewnia zdrowy i higieniczny sen każdemu, nawet osobom cierpiącym na uporczywe ból kręgosłupa. Za jedną z najbardziej antyalergicznych i antybakteryjnych pianek uznać można piankę lateksową. Jest odporna na odkształcenia i ułatwia przesypianie całej nocy osobom z problemami oddechowymi lub alergiami. Do takich materacy zaliczyć można Hilding Salsa lub też Hilding Modern.

 

Kiedy warto kupić materac piankowy?

Zastanawiając się, jaki materac wybrać należy mieć na uwadze swoje indywidualne preferencje. Materac piankowy idealnie sprawdzi się u każdego, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Materac taki można nabyć w Sanoku lub innych miastach w Polsce.

Wybór materaca piankowego sprowadza się do ustalenia, jaki rodzaj pianki będzie nam najbardziej odpowiadał. Materace te posiadają wiele zalet oraz są stosunkowo uniwersalne, jednak pamiętać należy, że aby uniknąć niechcianych odkształceń, należy wybrać odpowiednią twardość.