CUREM .LOG  to zdecydowanie najtwardsza propozycja spośród wszystkich dostępnych materaców Curem. W skali do dziesięciu, twardość ocenia się nawet na 9 punktów. Dla kogo jest przeznaczony?

Ogromna ulga w bólu pleców

CUREM .LOG, ze względu na swój stopień twardości, jest polecany przede wszystkim dla osób, które z powodów zdrowotnych muszą korzystać właśnie z takiego materaca. Każdy, kto cierpi na chroniczny ból pleców lub szyi wie, jak bardzo nieprzespane noce na nieodpowiednim podłożu mogą wpłynąć na funkcjonowanie podczas następnego dnia. Najprostszym sposobem na to, aby rozpoznać, czy przyczyną bólu kręgosłupa jest nieodpowiedni materac jest analizowanie tego, kiedy dolegliwości zaczynają doskwierać. Jeśli pojawiają się od razu po przebudzeniu – poprzedni produkt jest nieodpowiedni lub zużyty i należy go wymienić. Ten model sprawdzi się idealnie również u osób o dużej masie ciała – powyżej 100 kg. Materace Curem by Hilding, w tym również powyższy model, charakteryzują się materiałami wysokiej jakości i zróżnicowanymi właściwościami, które zapewniają najwyższy komfort snu. Materace tej marki są wyróżnione certyfikatem AEH, który potwierdza, że również model CUREM .LOG przeszedł pozytywne procedury ergonomii, trwałości i higieny. Ale co w takim razie jest w nim tak wyjątkowe? Otóż jest to produkt, który swoją wygodę zawdzięcza połączeniu trzech różnych pianek – Serene, Visco oraz Fusion. Ten zestaw sprawia, że produkt zapewnia doskonałe podparcie nóg, ramion oraz kręgosłupa, a przy tym dopasowuje się do kształtu ciała i jest wygodny.

Równomierne rozłożenie nacisku

Dla kogo materac CUREM .LOG?Ten model materaca jest wyrobem, w którym została zastosowana technologia siedmiu stref twardości. Jest to ulepszenie, które pozwala na wydzielenie poszczególnych poziomych odcinków, charakteryzujących się zmienną wypornością. Każdy fragment podłoża jest przeznaczony do podtrzymywania innych partii sylwetki – głowy, górnej części kręgosłupa, lędźwi, bioder, ud, łydek oraz stóp. Mięśnie są dzięki temu w pełni rozluźnione, a po przespanej nocy – idealnie zregenerowane. Siedem stref twardości zapewnia indywidualne dopasowanie do krzywizn sylwetki użytkownika, a ponadto pozytywnie wpływa na żywotność wyrobu, ponieważ podłoże jest wzmocnione w miejscach najbardziej narażonych na powstawanie odkształceń. Na uwagę zasługuje również fakt, iż pokrowiec powstał z wykorzystaniem zeolitów, czyli naturalnych minerałów o właściwościach neutralizujących zapachy i antybakteryjnych. Odpowiednia cyrkulacja powietrza jest zapewniona na całej powierzchni wyrobu, a sam pokrowiec jest niezwykle odporny na eksploatację.

Co jeszcze wpływa na komfort snu?

Należy jednak pamiętać o tym, że odpowiedni materac to dopiero połowa sukcesu! Na komfort snu wpływa jeszcze masa innych czynników, o których warto wiedzieć. Jest to przede wszystkim stelaż,  który powinien być funkcjonalny, trwały i wygodny. Istotne jest, aby był dopasowany do ramy i materaca – dzięki temu nie będzie się przesuwał i przez wiele lat utrzyma ciężar użytkowników. Poza tym, należy zwrócić uwagę również na to, aby wietrzyć sypialnię przed snem, zasypiać w odpowiedniej pozycji ciała oraz spać w komfortowych ubraniach stworzonych z naturalnych materiałów. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiedni styl życia oraz prawidłowe odżywianie – szczególnie w godzinach wieczornych.

CUREM .LOG to świetny produkt nie tylko dla osób cierpiących z powodu bólu kręgosłupa, ale także dla tych, którzy preferują sen na twardym podłożu oraz dla par. Warto zwrócić na niego uwagę podczas poszukiwań produktu idealnego.

 

Materac polecany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl/