Opiekujesz się osobą obłożnie chorą? A może sam jesteś dotknięty tym nieszczęściem? W obu przypadkach musisz pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na komfort, wygodę i choć minimalne zneutralizowanie dolegliwości bólowych. Właśnie z tego powodu powinieneś wybrać odpowiednie podłoże do spania – materac dla osoby obłożnie chorej musi mieć bowiem pewne właściwości, które pomogą w tym trudnym czasie i przyczynią się do profilaktyki odleżyn.

Zapomnij o dyskomforcie

Oczywiście materac nie przywróci Ci zdrowia, ale odpowiednio dobrane podłoże może pomóc w zneutralizowaniu dolegliwości bólowych i zapewnić komfort na odpowiednim poziomie. Jaki wyrób wybrać? Jedną z najlepszych propozycji jest model Hilding Makarena na bazie sprężyn o zróżnicowanym stopniu twardości. Na całej powierzchni materaca tworzą łącznie siedem stref, które są przystosowane do indywidualnych nacisków wywieranych na podłoże przez konkretną część ciała. Poza nimi zastosowano również lateks, piankę FlexiFoam oraz piankę termoelastyczną. Takie połączenie sprawia, że wyrób jest sprężysty, wytrzymały i reaguje na temperaturę ciała użytkownika. Najważniejsze jest jednak to, że zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie daje odczucie lekkiego “unoszenia”. Gdy wychodzenie z łóżka jest ograniczone lub niemożliwe, bardzo ważne jest to, aby osoba korzystająca z materaca czuła się jak najlepiej. Właściwości to jedno, ale indywidualne preferencje również mają znaczenie – właśnie z tego względu producent pomyślał o zastosowaniu dwóch twardości dających użytkownikowi możliwość wyboru tej, która jest odpowiednia.

Niesamowity komfort za grosze

Materace dla osoby obłożnie chorej - gwarancja spokojnego snuZdajemy sobie sprawę z tego, że sama rehabilitacja i potrzebne leki są bardzo kosztowne i budżet na odpowiedni materac może być nieco uszczuplony. Z pomocą przychodzi model Hilding Fandango, który posiada szereg zalet, a przy okazji jest bardzo tani. Jego wnętrze jest wypełnione pianką poliuretanową FlexiFoam, filcem oraz matą kokosową. Co dzięki temu zyskujesz? Przede wszystkim trwały i odporny na odkształcenia produkt, który jest gotowy dopasowywać się do Twojego ciała i zapewniać stabilne podparcie dla kręgosłupa. Nie bez znaczenia pozostaje sprężynowa baza, która pozwala na zachowanie wysokiej elastyczności punktowej – oznacza to, że materac ugina się tylko w miejscu nacisku. Spośród licznych zalet należy wyróżnić jeszcze to, że warstwa kokosowa wpływa na zwiększoną przepuszczalność powietrza, dzięki czemu materac jest chroniony przed rozwojem roztoczy i mikroorganizmów.

Idealny wybór do regulowanych stelaży

Osoby obłożnie chore często korzystają z łóżek, które posiadają możliwość regulacji zagłówka i podnóżka. W tej sytuacji zdecydowanie lepszym wyborem będzie materac, który dopasuje się do takiego stelaża – przykładem produktu, który sprawdzi się w tej sytuacji jest Hilding Rumba. Jest to podłoże, które powstało z połączenia pianki termoelastycznej i pianki Velvet Touch, które tworzą świetny duet i zapewniają sprężystość i wytrzymałość, a dodatkowo reagują na temperaturę ciała użytkownika. Uniwersalna, średnia twardość doskonale spełni swoją funkcję w sypialni większości osób, a wyprofilowanie wkładu w siedem zróżnicowanych stref sprawia, że wygoda osiąga najwyższy poziom.

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego materaca, zastanów się nad którymś z powyższych modeli. Każdy z nich został wyróżniony certyfikatem jakości AEH, Oeko-Tex Standard 100 oraz uzyskał status wyrobu medycznego w klasie pierwszej. Zostały stworzone z dbałością o każdy szczegół – nawet pokrowce zapewniają możliwie jak najwyższy komfort i gwarantują wysoką higienę snu.