Materace kieszeniowe to tak naprawdę ulepszone modele sprężynowe, które są znane już od bardzo wielu lat. Różnią się przede wszystkim tym, że każda sprężyna jest umieszczona w osobnej kieszonce i pracuje indywidualnie, dzięki czemu elastyczność punktowa jest zwiększona. Ale jakie jeszcze zalety wiążą się z zastosowaniem takiej technologii?

Materace kieszeniowe – czym się wyróżniają?

Komfort, trwałość i atrakcyjna cena to trzy cechy, na których zależy każdemu użytkownikowi materaca. Modele kieszeniowe to coś, co idealnie łączy je wszystkie! Dzięki wcześniej wspomnianemu rozmieszczeniu w osobnych kieszonkach, sprężyny reagują jedynie w miejscu nacisku i idealnie dopasowują się do kształtu ciała. Najwyższy komfort użytkowania jest zapewniony bez względu na to, w jakiej pozycji znajduje się osoba śpiąca. Oczywiście warto pamiętać o tym, że same sprężyny to nie wszystko – we wnętrzu materaca muszą znajdować się inne materiały, które będą pełniły funkcję amortyzatorów, a dodatkowo same w sobie będą charakteryzowały się pożądanymi właściwościami. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można wybrać produkt z pianką wysokoelastyczną, termoelastyczną lub lateksową – wszystkie mają pozytywne właściwości i wspaniale uzupełniają się ze sprężynami.

Sprężyny kieszeniowe czy multipocket?

Multipocket to specjalny rodzaj sprężyn kieszeniowych, który charakteryzuje się drobniejszą budową i większym zagęszczeniem. Oznacza to, że punktów podparcia jest w tym przypadku znacznie więcej. Jaki model wybrać?

  • Jakie zalety mają materace kieszeniowe?Hilding Fandango to przykład materaca zbudowanego na bazie tradycyjnych sprężyn kieszeniowych. Po jego obu stronach zastosowano materiały o różnych właściwościach – każda z nich dostarcza użytkownikowi innego komfortu snu. Takie rozwiązanie daje możliwość wyboru pomiędzy twardym a bardzo twardym podłożem. To świetna opcja dla osób niezdecydowanych, a także dla takich, których potrzeby i preferencje zmieniają się w czasie. Cała powierzchnia została podzielona na siedem zróżnicowanych stref komfortu, które pracują proporcjonalnie do wywieranych nacisków. We wnętrzu modelu Hilding Fandango znajduje się innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam, a także warstwa filcu i maty kokosowej. Dzięki takiemu połączeniu wyrób jest sprężysty, trwały i plastyczny. Materace zbudowane na bazie tradycyjnych sprężyn kieszeniowych są szczególnie polecane dla seniorów oraz dla osób cierpiących z powodu bólów kręgosłupa.
  • Hilding Makarena został zbudowany na bazie sprężyn multipocket. Większa elastyczność punktowa jest szczególnie ważna wtedy, gdy z materaca korzysta para o dużej różnicy wagowej. Dzięki indywidualnej pracy sprężyn o drobnej budowie, osoba lżejsza nie zapada się i nie odczuwa zmiany pozycji partnera. We wkładzie tego modelu znajduje się jeszcze lateks, pianka FlexiFoam oraz pianka termoelastyczna. Reagowanie na temperaturę ciała oraz wagę użytkownika oraz odpowiednie podparcie kręgosłupa to coś, co sprawia, że sen jest zdrowy i komfortowy.

Produkty cenione przez ekspertów

Osoby o szczególnych potrzebach powinny zwracać uwagę nie tylko na to, jakie opinie znajdują się w Internecie. Niesamowicie ważne jest również to, czy wyrób posiada odpowiednie certyfikaty – oczywiście nie są one konieczne, ale mogą utwierdzić konsumentów w przekonaniu, że ich wybór jest odpowiedni. Oba powyższe modele zostały wyróżnione przez ekspertów z całego świata. Otrzymały status wyrobu medycznego w klasie I, który jest potwierdzeniem właściwości prozdrowotnych produktów. Nie bez znaczenia pozostaje także certyfikat jakości AEH, który dowodzi, że materace spełniają najwyższe standardy w zakresie higieny, klimatu, trwałości i ergonomii. Alergicy docenią fakt, iż zarówno model Fandango, jak i Makarena zostały wyróżnione wiodącym światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych Oeko-Tex Standard 100.

Zadbaj o swój zdrowy i komfortowy sen – zainwestuj w wysokiej jakości produkt na lata! Powyższe propozycje to wspaniałe wybory dla każdego, komu zależy na efektywnym nocnym wypoczynku.