Coraz więcej osób w Polsce cierpi z powodu nasilających się alergii. Dzieje się to zwłaszcza w sezonie pylącym, czyli od marca do sierpnia, kiedy to nosy alergików są zatkane, katar uciążliwy, a spojówki swędzące. Przyczyną są wszelkie pyłki drzew, kwiatów czy traw. Osobom, które borykają się z alergią na kurz i roztocza wyżej wymienione objawy mogą towarzyszyć bez względu na porę roku. Niezależnie od tego, do której grupy przynależysz, jedno jest pewne: niezbędny w Twoim domu powinien być odpowiednio dobrany do Twoich potrzeb materac z właściwościami antybakteryjnymi.
Materace antyalergiczne. Czym są?
Osoby, które borykają się z różnego rodzaju alergiami, powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na otoczenie, w którym najczęściej przebywają. Ważne jest to, by w miarę możliwości ograniczyć wszelkie występujące w naszym środowisku alergeny. Z tego względu materac do spania dla alergika powinien posiadać odpowiednie właściwości izolujące produkt od alergenów. Wysokiej jakości podłoża antyalergiczne są produkowane na bazie materiałów mających za zadanie redukcję wpływu alergii na komfort życia użytkownika. Specjalnie dobrany antybakteryjny skład ma za zadanie ograniczyć rozwój pleśni i grzybów, dzięki czemu otoczenie będzie oczyszczone.
Materace piankowe
Wśród rozwiązań antyalergicznych należy wymienić przede wszystkim materace piankowe, które skutecznie ograniczają osadzanie się kurzu oraz roztoczy w środku produktu. Sam materiał, czyli pianka, pozwala na odpowiednią cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci, tym samym jednocześnie hamuje rozwój wszelkich mikroorganizmów. Wśród dostępnych na rynku modeli możemy wybierać różne rodzaje materacy piankowych, a wśród nich – z wyższej półki – wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. Szeroki wybór pozwala podjąć decyzję dostosowaną w pełni do użytkownika podłoża.
Lateksowe rozwiązanie antyalergiczne
Inną alternatywą materacy antyalergicznych są podłoża lateksowe. Wytwarzane z naturalnego surowca, jakim jest pianka z mleczka kauczukowego, wyposażone są w specjalną wkładkę, dzięki której bakterie i kurz nie zbierają się wewnątrz. Warto przed zakupem materaca antyalergicznego wykluczyć ewentualne uczulenie na lateks. Materiał ten charakteryzuje się niezwykłą odpornością na wchłanianie potu, kurzu czy nawet martwego naskórka, co pozwala na prawie całkowite zahamowanie rozwoju bakterii. Podobnym rozwiązaniem mogą być materace z kokosem – są one wyposażone w dodatek włókien bogatych w sole mineralne, które odpowiedzialne są za ochronę przed rozmnażaniem mikroorganizmów w obrębie naszego środowiska.
Wyżej wymienione porady powinny pomóc w podjęciu decyzji, przed którą często stoją alergicy, urządzając swoją sypialnię. Wiele informacji związanych z zakupem może przytłoczyć, dlatego zebraliśmy wszystko w jednym miejscu, by maksymalnie ułatwić cały proces. Wciąż zastanawiasz się, jaki materac wybrać? Sprawdź sklepy stacjonarne w Słupsku, w których przetestujesz wybrane modele na żywo!