Dobrze dobrany materac jest czymś szczególnie istotnym już od pierwszych dni życia, dlatego bardzo ważne jest, aby pochylić się nad wyborem modelu dla naszego malucha. Dzisiaj o tym jaki pierwszy materacyk kupić!

Materac dla niemowlaka

Dobrze dobrany materac to klucz dla zdrowego rozwoju. Pamiętajmy, że nasze maluchy spędzają w łóżeczku kilkanaście godzin na dobę, dlatego ważne jest, aby ich delikatne ciało było cały czas podpierane w odpowiedni sposób. Wielu rodziców decyduje się na korzystanie z modelu, który dołączony jest do łóżeczka. Niestety, te często nie spełniają podstawowych standardów, dlatego zdecydowanie opiekunowie powinni z nich rezygnować. Jaki więc wyrób dla dziecka najlepiej wybrać? Tutaj warto jest stawiać na modele nieco twardsze, z tego względu, że nasze pociechy szybko rosną. Zbyt miękkie mogą powodować, że maluch będzie się zapadać na powierzchni, a co za tym idzie często pojawiają się w takim wypadku problemy z oddychaniem. Jednocześnie dobrze, aby produkt, który kupimy dawał maluszkowi miły efekt otulenia, dzięki czemu dziecku będzie wygodnie, a co za tym idzie lepiej prześpi całą noc!

Dobry materac: czyli jaki?

Jaki materac kupić dla niemowlaka?Jaki materac wybrać, aby nasz maluszek mógł w pełni wypocząć? Tutaj przede wszystkim dobrze jest stawiać na modele piankowe: odradza się produkty ze sprężynami kieszeniowymi dla dzieci. Świetnie sprawdzi się chociażby wypełnienie, które wzbogacone zostało o dodatek wysokiej jakości pianki lateksowej, z tego względu, że taki materac do spania nie tylko będzie w prawidłowy sposób podpierał ciało niemowlaka (lateks wzmacnia konstrukcję), lecz również wykazuje szereg właściwości antyalergicznych, co jest tutaj szczególnie istotne. Dobrze sprawdzą się także wszelkie inne modele piankowe, na przykład połączone razem z matą kokosową! Nie zapominajmy też o kwestiach związanych z pokrowcem: ważne, aby ten był ściągalny i dawał nam możliwość prania go w jak najwyższej temperaturze, dzięki czemu w skuteczny sposób uda nam się pozbyć kurzu, roztoczy czy też wszelkich innych bakterii, które mogą wywoływać u dziecka niepożądane reakcje.

Materace Hilding: wybierz najlepszy

Materace Hilding to gwarancja najwyższej jakości, dlatego świetnym rozwiązaniem będzie wybór właśnie takich, sprawdzonych produktów, które są w pełni bezpieczne dla naszych niemowlaków. Koniecznie zwróćmy uwagę chociażby na Hilding Kołysanka z elastyczną pianką Flexifoam, która utwardzona została dodatkiem lateksu oraz naturalnego kokosu wykazującego właściwości antyalergiczne. Bez dwóch zdań świetnie sprawdzi się też Hilding Safety Smyk, którego rogi zostały specjalnie zakrzywione między innymi żeby zapobiegać obijaniu się malucha o brzeg łóżeczka. Jednocześnie warto dodać, że jest on niezwykle sprężysty i elastyczny, dzięki unikatowej piance Velvet Touch. Jeśli chcesz zobaczyć je na własne oczy koniecznie odwiedź salony partnerskie: Słupsk i okolice zapraszamy do sklepu przy ulicy Kaszubskiej!

Materac dla malucha powinien być wysokiej jakości i gwarantować świetne podparcie, tak aby dziecko mogło rosnąć w prawidłowy sposób! Pamiętajmy, że delikatny, mały kręgosłup wymaga szczególnej troski!