Aranżując sypialnię, stajemy przed bardzo ważnym wyborem – wersalka czy materac. Często zastanawiamy się, która opcja zagwarantuje nam największy komfort oraz wysokiej jakości wypoczynek. Czym zatem wyróżniają się oba te elementy wyposażenia sypialni oraz dlaczego warto w niego zainwestować? 

Wersalka – czym się wyróżnia? 

Każdy z nas wie, czym jest wersalka – często występujący w salonie mebel, na którym spędzamy dużo czasu, oglądając telewizję lub przyjmując gości. Jednak często również decydujemy się wyposażyć w nią swoje sypialnie. Czy słusznie? Niestety, wersalka ma zdecydowanie  więcej wad, niż zalet, a wszystko z uwagi na fakt, iż:

  • nie wspiera w prawidłowy sposób ciała i kręgosłupa użytkownika,
  • gromadzi kurz i wilgoć, często przyczyniając się do nasilenia alergii,
  • ma niedopasowaną do użytkownika twardość,
  • może być niekomfortowa z uwagi na nierówną powierzchnię.

Tak naprawdę ma ona tylko jedną zaletę – można na niej spać w stosunkowo małej sypialni. A czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep i czy są lepsze od wersalki?

Wersalka czy materace Fit.4.Sleep - co wybrać? Materace Fit.4.Sleep – jak wpływają na sen? 

Materace Fit.4.Sleep to wysokiej jakości produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam komfortowego i efektywnego wypoczynku. Są dostępne w dwóch wariantach – modele z wypełnieniem piankowym lub wyposażone w sprężyny kieszeniowe. Oprócz tego każdy produkt niezależnie od rozmiaru, czyli zarówno wąskie materace 80×200, jak i szerokie – 180×200 cm charakteryzują się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • optymalną wentylacją wypełnienia,
  • dwiema twardościami,
  • siedmioma strefami twardości,
  • pokrowcem typu zima/lato.

Dlaczego materace Fit.4.Sleep są lepsze od wersalki? 

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że materace Fit.4.Sleep są lepiej przystosowane do zapewniania użytkownikowi spokojnego i komfortowego wypoczynku. Poprzez właściwości antyalergiczne, których nie posiada wersalka, nie nasilają alergii, a także zapobiegają gromadzeniu się alergenów – wewnątrz wypełnienia, jak i na jego powierzchni. Oprócz tego wyróżniają się dwiema twardościami, dzięki którym jesteśmy w stanie dopasować je pod kątem aktualnej wagi i preferencji użytkownika. Zarówno wąskie materace 90×200, jak i te szersze – 140×200 cm umożliwiają prawidłowe wsparcie sylwetki użytkownika, przez co zapobiegają kształtowaniu lub pogłębianiu się wad postawy. Zatem, jeśli chcemy się zdrowo wyspać, to postawmy na higieniczne materace Fit.4.Sleep!

Średnio na sen przeznaczamy ⅓ naszego życia, czyli około 8 godzin dziennie. Z uwagi na to, warto spędzić ten czas w komfortowych warunkach, jakie zagwarantować nam mogą materace Fit.4.Sleep.