Każdy z nas zmagał się kiedyś z bólem pleców o zróżnicowanej etiologii. Wniosek jest jeden – nie tylko utrudnia on prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, ale także potrafi spędzić sen z powiek. Z uwagi na to, warto zadbać o swoje plecy zarówno w ciągu dnia, jak i w czasie snu. Pomóc w tym może skomponowanie komfortowego łóżka, które będzie wyposażone między innymi w najwyższej jakości materace SleepMed. Dlaczego? 

Czym są dolegliwości bólowe kręgosłupa?

Mówi się, że ból kręgosłupa jest jedną z najczęstszych przyczyn niesprawności wśród ludzi czynnych zawodowo. Doświadczył go chyba każdy z nas i wie, jak bardzo nieprzyjemny może być. Z uwagi na to, warto wiedzieć, że wyróżnia się dwie przyczyny bólu kręgosłupa – mechaniczną, związaną z uszkodzeniem krążka międzykręgowego (np. przy dźwiganiu ciężarów) oraz chemiczną, charakteryzującą się stałością objawów nasilających się w czasie ruchu. Na szczęście, istnieje wiele sposobów, dzięki którym jesteśmy w stanie im zapobiegać. Wśród nich uwzględnia się przede wszystkim:

  • wzmocnienie tułowia, poprzez zwiększenie aktywności fizycznej,
  • ergonomiczne podnoszenie przedmiotów,
  • zainwestowanie w odpowiednie podłoże do spania, takie jak materace SleepMed.

Materace SleepMed – gwarancja spokojnego snu

Zminimalizuj dolegliwości bólowe kręgosłupa poprzez nowoczesne materace SleepMed!W profilaktyce dolegliwości bólowych uwzględnia się odpowiednio skomponowane łóżko. Powinno składać się ono z dwóch podstawowych elementów, które odpowiadają za wsparcie kręgosłupa oraz spokojny wypoczynek – poduszka oraz materac. Na współczesnym rynku, spotkać można różnego rodzaju podłoża do spania, w tym materace SleepMed, które wyróżniają się pod wieloma względami. Przede wszystkim mają status wyrobu medycznego oraz nowoczesne wypełnienie, które umożliwia dopasowanie się do fizjologicznego kształtu ciała użytkownika, tym samym zapewniając:

  • redukcję dolegliwości bólowych pleców,
  • zapobieganie kształtowaniu się wad postawy,
  • minimalizowanie ryzyka pogłębiania się schorzeń kręgosłupa.

Czym jeszcze wyróżniają się materace SleepMed?

Każdy materac jest inny, a produkty od SleepMed wyróżniają się przede wszystkim zastosowaniem technologii Airforce, która w znaczący sposób wspomaga cyrkulację powietrza wewnątrz wypełniania. Gwarantuje to antyalergiczność oraz higieniczność podłoża do spania. Ponadto, materace SleepMed zostały wyposażone w matę kokosową oraz odpinany top, co umożliwia nam modyfikowanie twardości zgodnie z naszymi aktualnymi potrzebami oraz preferencjami.

Każdy z nas oczekuje, że wybrany produkt do spania będzie w odpowiedni sposób spełniał swoją funkcję. Jednak różnorodność dostępnych na rynku modeli może przyprawić o ból głowy, dlatego warto postawić na materace SleepMed – uniwersalne produkty, które dopasowują się do naszych potrzeb!

Materace SleepMed polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/