Schorzenia kręgosłupa to bardzo przykra dolegliwość, która jest źródłem silnego bólu i dyskomfortu, a do tego może utrudniać codzienne funkcjonowanie. Jak sobie z tym poradzić? Zaopatrz się w prozdrowotne materace SleepMed, które zapewnią Ci ulgę od bólu przynajmniej na czas snu. Dowiedz się więcej!
Wypełnienie piankowe
Aby mówić o materacu prozdrowotnym, musi on spełniać kilka czynników. Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego podparcia ciała. W przypadku materacy SleepMed możemy mieć pewność, że spełnią to zadanie. Każdy z nich zawiera bowiem piankę termoelastyczną, która pod wpływem temperatury dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Między materacem a ciałem nie ma wolnej przestrzeni – każdy odcinek kręgosłupa ma zagwarantowane prawidłowe wsparcie. Jego specjalny design sprawia, że pianka „zapamiętuje” ułożenie ciała i za każdym razem perfekcyjnie się do niego modeluje. Indywidualne dopasowanie umożliwia stuprocentowe odprężenie się. Sprawia ponadto, że z mięśni znika nagromadzone napięcie. Mogą się one rozluźnić, co sprzyja pełnej regeneracji organizmu. Pianka termoelastyczna ponadto zmniejsza obciążenie na dyski, usprawnia proces krążenia krwi, a do tego redukuje nadmierny nacisk. Z tego względu taki rodzaj wypełnienia jest polecany tym, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem.
Właściwości ortopedyczne
Dla osób, które cierpią na schorzenia kręgosłupa, kluczowym aspektem w materacu będą właściwości ortopedyczne. Składa się na nie zestaw cech, który sprawia, że podczas korzystania z materaca nie dochodzi do powstawania lub pogłębienia się dysfunkcji kręgosłupa. Co więcej, model łagodzi bóle karku oraz pleców. Dzięki temu działaniu możemy mieć stuprocentową pewność, że nasz kręgosłup ma zapewnione bezpieczne i zdrowe podparcie. Podobne działanie znajdziemy w modelu SleepMed Supreme Plus.
Właściwości przeciwodleżynowe
Aby można było zakwalifikować materac jako prozdrowotny, powinien on zapobiegać powstawaniu się odleżyn. Aspekt ten będzie istotny dla osób z chorobami kręgosłupa, ponieważ stan zdrowia może sprawić, że będą one wymagały spędzenia większej ilości czasu w pozycji leżącej. Wówczas właściwości przeciwodleżynowe odgrywają niezwykle istotną rolę. Uważa się, że pozycję należy zmieniać co około 4 godziny, aby uniknąć nieprzyjemnych ran. Dzięki temu, że materac umożliwia swobodny przepływ krwi, a do tego dba o dotlenienie tkanek, nie dochodzi do powstawania odleżyn, nawet wtedy, gdy się nie ruszamy. Jest to duże ułatwienia zarówno dla samego chorego, jak i dla jego opiekuna, który nie musi co parę godzin nadmiernie wysilać się, by przenieść pacjenta.
7 stref komfortu
Kolejnym, istotnym elementem dla naszego kręgosłupa jest 7 stref komfortu, które zapewniają materace SleepMed. Powstają one ze względu na specjalne wyprofilowanie pianki. Dzięki temu jej powierzchnia zostaje podzielona na 7 stref, które odpowiadają kluczowym partiom ciała. W ten sposób dochodzi do rozdzielenia podłoża na strefę głowy, ramion, pleców, miednicy, bioder, kolan i stóp. Różnią się one od siebie stopniem twardości, który jest dopasowany indywidualnie do potrzeb danej części ciała. Strefy podparcia gwarantują idealne wsparcie dla całego odcinka kręgosłupa bez względu na to, jaką pozycję przyjmujemy.
Sprężyny typu Multi
Element materaca, który zdecydowanie pozytywnie wpłynie na stan naszego kręgosłupa, to sprężyny typu Multi. To komponent, który jest łączony z warstwą pianek w materacach hybrydowych SleepMed, takich jak SleepMed Hybrid Premium. Sprężyny zostały zaprojektowane w innowacyjny sposób, aby idealnie dopasowywać się do anatomicznej budowy naszego ciała. Co istotne, wyróżniają się dwa razy większą ilością punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu lepiej wspierają kręgosłup i całe ciało. Obecność sprężyn typu Multi wiąże się również z bardzo dobrą elastycznością punktową. Decyduje ona o stopniu sprężystości materaca. Odpowiada również za to, by model pracował cicho i komfortowo. Wynika to z tego, że ze względu na wysoką elastyczność punktową materac ugina się jedynie w tym miejscu, w którym odczuwa nacisk. Cały kręgosłup ma zapewnione optymalne podparcie, dzięki czemu reszta ciała może zostać odciążona. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku materacy dwuosobowych. Kiedy nasz partner podnosi się albo zmienia pozycję snu, nie musimy obawiać się, że nieprzyjemny efekt falowania wybudzi nas ze snu. Sprężyny służą też do tego, aby zwiększać twardość i trwałość warstwy piankowej.
Regulacja twardości
Bardzo przydatną opcją w materacach SleepMed jest możliwość regulacji twardości. Z czasem mogą zmienić się nasze preferencje i potrzeby co do stopnia twardości podłoża. Może to wynikać na przykład z przybrania na wadze lub rozwoju nowych dolegliwości zdrowotnych. Wtedy nie musimy jednak inwestować w nowy materac. W przypadku produktów z serii Standard i Hybrid wystarczy, że rozepniemy pokrowiec i przełożymy ruchomą warstwę pianki termoelastycznej VitaRest® na drugą stronę. Modele z kolekcji Plus i Hybrid Plus posiadają za to specjalny odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Aby zmienić stopień twardości, trzeba jedynie przepiąć go na przeciwną stronę materaca. Warto wcześniej zapoznać się z przeznaczeniem poszczególnych warstw w topie. Dla osób z problemami z kręgosłupem zalecane jest ułożenie beżowa-biała-zielona, które zapewnia bezpieczne podparcie. Należy mieć na uwadze, że w przypadku schorzeń kręgosłupa zalecane są materace o wyższym stopniu twardości, które wyróżniają się większą solidnością.
Jeśli zmagamy się z problemami z kręgosłupem, powinniśmy zachować szczególną ostrożność podczas doboru materaca. Źle dopasowana powierzchnia może bowiem spotęgować ból i dyskomfort. Najlepszym rozwiązaniem będą materace SleepMed, których prozdrowotne właściwości okażą się dużym wsparciem w tym przypadku.
Materace SleepMed Supreme Plus, SleepMed Hybrid Premium to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.
Przeczytaj także: Bezsenność – co ją powoduje i jak z nią walczyć?