Tęsknota to równocześnie piękne i smutne uczucie. Z jednej strony udowadnia, że prawdziwie obdarzamy miłością osobę, za którą tęsknimy, a z drugiej nie potrafimy przestać o niej myśleć i nie radzimy sobie z faktem, że nie mam jej obok nas. Niestety czasem jednak nadchodzą takie momenty, kiedy musimy na pewien czas rozstać się z partnerem. Mogą to być obowiązki zawodowe, podróże, a także inne okoliczności losowe, takie jak pandemia, które zmuszają do oddzielenia się na dłuższy okres. Na szczęście istnieją pewne sposoby, dzięki którym możemy łatwiej przebrnąć przez ten trudny czas. W tym artykule dowiesz się, jak poradzić sobie w okresie rozłąki z partnerem.

Utrzymuj kontakt

To, że w obecnej chwili nie możecie być przy sobie fizycznie, nie oznacza, że Wasz kontakt ma być ograniczony do zera. Współczesna technologia oferuje naprawdę wiele doskonałych rozwiązań, dzięki którym możemy pozostać w stałym kontakcie ze swoim partnerem, nawet jeżeli dzieląca nas odległość jest naprawdę duża. Poza tym utrzymywanie regularnego kontaktu to doskonałe lekarstwo na tęsknotę. O ile to możliwe, starajcie się codziennie rozmawiać i wymieniać wiadomościami. Opowiadajcie sobie wzajemnie o swojej codzienności, swoich zajęciach, uczuciach oraz planach. Dzięki temu będziecie czuć się bardziej ze sobą związani, mimo fizycznej separacji, i aż tak nie odczujecie smutnej strony tęsknoty.

Skup się na sobie

Rozłąka z partnerem również może mieć swoje plusy! To idealny czas, aby skupić się na sobie oraz własnych potrzebach. Warto więc zdecydować się na to, na co do tej pory nie mieliśmy czasu lub czego nie mogliśmy zrealizować ze swoim partnerem. Dodatkowe zajęcia wytłumią nieco negatywne skutki tęsknoty i sprawią, że ten czas pustki zdecydowanie szybciej zleci. Możesz również pozwolić sobie na więcej swobody: wyjdź na świat, spotkaj się z przyjaciółmi, dla których często nie masz czasu. Rób to, na co masz ochotę i tym samym zadbaj o swoje szczęście, dzięki czemu tęsknota nie będzie aż tak dokuczliwa.

Znajdź głębsze znaczenie tej sytuacji

Tęsknota za partnerem: jak poradzić sobie w czasie rozłąki?Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że rozłąka z partnerem nie jest niczym złym, a może nawet korzystnie wpłynąć na Waszą relację. Przykładowo w sytuacji, gdy partner wyjeżdża na obowiązkową delegację, nie powinniśmy go obwiniać, a zapewnić mu wsparcie. Jest to bowiem przypadek, w którym druga połówka nie ma większego wpływu i jak nic innego liczy się tutaj emocjonalna bliskość. W tego typu sytuacjach każdy z nas jej potrzebuje. Znalezienie sensu w sytuacji tęsknoty pozwala znieść dyskomfort związany z rozłąką. Możemy też podejść do tego jako do czasu „próby”. W okresie rozłąki sami zobaczymy, jak silna jest nasza relacja z drugą połówką.

Planujcie wspólne chwile

Pomimo odległości można przecież razem spędzać czas. Nie są to tylko rozmowy telefoniczne, ale także wspólne oglądanie tego samego filmu czy gry online. Współczesna technologia oferuje wiele ciekawych rozwiązań, które pozwalają zarówno utrzymać regularny kontakt, jak i wspólnie realizować pasje. Dzięki temu stworzycie nowe, interesujące wspomnienia oraz lepiej poradzicie sobie z tęsknotą. Możecie także zaplanować, co będziecie robić, gdy się w końcu spotkacie. Stwórzcie randkę z Waszych marzeń, na którą się wybierzecie po powrocie partnera. Ekscytacja związana z takim wydarzeniem z pewnością sprawi, że czas rozłąki minie w mgnieniu oka.

Zadbaj o siebie fizycznie

Silna tęsknota może mieć niestety nie tylko negatywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Dlatego też warto w tym czasie jak najlepiej zadbać o swój organizm. Jest to też doskonała okazja do zmiany swoich codziennych nawyków. Regularna aktywność fizyczna, zdrowa dieta i odpowiednia ilość snu pomogą Ci utrzymać równowagę emocjonalną. Gdy zaczniesz przykładać większą uwagę do zdrowego stylu życia, brak drugiej połówki nie będzie już tak odczuwalny. Poza tym ją także możesz zachęcić do wdrożenia zdrowych nawyków. Wspólna mobilizacja i motywowanie pozwolą Wam cieszyć się lepszym samopoczuciem i zdrowiem. Natomiast w kwestii treściwego snu nie zapomnij o doborze odpowiedniego materaca, który zapewni Ci komfortowy wypoczynek. Pod tym linkiem: https://sennamaterace.pl/116-materace-90×190 znajdziesz wiele świetnych modeli w rozmiarze 90×190.

Dajcie sobie przestrzeń

Dopiero brak partnera uświadamia nam, jak mocnym darzymy go uczuciem. Jednakże tęsknota nie powinna ograniczać nas w codziennym funkcjonowaniu. To, że drugiej połówki nie ma obok nas, nie oznacza, że mamy notorycznie do niej wydzwaniać. W okresie rozłąki ważne jest to, aby dać sobie przestrzeń. Równowaga między codziennymi zajęciami, własnymi potrzebami i stałym kontaktem z partnerem jest tutaj kluczowa. Ciągłe połączenie na linii może stać się obsesyjne, a w rezultacie nawet ze sobą nie rozmawiamy, a zajmujemy się swoimi sprawami. Ustalcie zatem, o jakich porach będziecie do siebie dzwonić. Tęsknota nie powinna naruszać naszego codziennego harmonogramu. Chwilowe rozstanie z partnerem nie jest przecież końcem świata, a nim się obejrzymy, znów go zobaczymy.

Rozłąka to jedynie stan tymczasowy. Oczywiście tęsknota nie jest niczym złym, ale warto zauważać w niej również dobre strony. Chwilowe rozstanie z drugą połówką może nawet zacieśnić relację, a także być okazją do skupienia się na własnych potrzebach. Pamiętajcie, że tęsknota jest tylko drobną przeszkodą na całej drodze, którą razem tworzycie, a jej przejście udowadnia, że Wasz związek jest naprawdę silny.

Przeczytaj również:

  1. Poduszki – jakie wypełnienie jest najlepsze?
  2. Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest tak ważny?
  3. Materac dla nastolatka – jaki rozmiar warto wybrać?