Wielu z nas zastanawia się, dlaczego warto postawić na sypialnię w leśnym klimacie. Aby to zrozumieć, to w pierwszej kolejności należy zdać sobie sprawę z tego, że w obu miejscach wypoczywamy, koimy nerwy oraz ładujemy baterie. Taka wycieczka do lasu pozwala nam wrócić do szarej codzienności z nową energią. Nic zatem dziwnego, że coraz częściej leśną aurę przenosimy do sypialni. W tym celu warto zwrócić uwagę na kilka dość istotnych elementów. Jakich?

Sypialnia w leśnym klimacie, czyli dlaczego warto zjednoczyć się z naturą?

Chyba każdy z nas może jasno stwierdzić, że las ma w sobie coś magicznego. Owija go aura tajemnicy, splątana z mieszaniną zapachów i pięknych kolorów. Pozwala na wyciszenie się oraz ukojenie zmysłów. Nic zatem dziwnego, że ten motyw jest coraz częściej wykonywany w aranżacjach. Świetnie sprawdzi się w przypadku sypialni, gdyż wprowadzi do wnętrza harmonię, spokój oraz dużą dozę przytulności! A co więcej, często prezentuje się w elegancki sposób. Tego typu wystrój zdecydowanie przypadnie do gustu osobom ceniącym naturalne rozwiązania, ekologiczne materiały oraz odwołania to flory i fauny. Również fani skandynawskiej czy rustykalnej estetyki nie będą narzekać! W stworzeniu leśnego klimatu z pewnością pomogą nam takie materiały jak:

 • drewno,
 • wiklina,
 • rattan.

To właśnie z nich mogą być wykonane poszczególne dodatki, które pozwolą w pewnym stopniu odzwierciedlić las. Nie zapominajmy również o jednym z najważniejszych elementów sypialni – kolorach. Jak je dobrać, aby móc się zdrowo wyspać i odpocząć?

Idealne kolory do sypialni w leśnym klimacie 

W sypialni powinny znaleźć się kolory z określonej gamy barw. Wszystko z uwagi na fakt, iż oddziałują one na nasze samopoczucie oraz pod pewnymi względami wpływają na jakość czy długości wypoczynku. Przede wszystkim zaleca się stonowane lub pastelowe odcienie, gdyż są one w stanie wyciszyć nasz umysł i przygotować do spokojnego snu. Co więcej, w ich otoczeniu o wiele szybciej możemy zasnąć! A jak to ma się do sypialni w leśnym klimacie? Oznacza to, że warto postawić na takie kolory, jak stonowane odcienie:

 • zieleni,
 • rudości,
 • szarości,
 • brązu,
 • beżu,
 • bieli.

Zjednocz się z naturą - sypialnia w leśnym klimacie.Sypialnia w leśnym klimacie a łóżko

Meble w sypialni to podstawa. W tym przypadku, aby wnętrze wyróżniało się leśnym klimatem, warto postawić na typowo naturalne rozwiązania. Najlepiej sprawdzi się tutaj drewniana szafa, komoda czy szafki nocne, np. z białymi lub szklanymi elementami. Dla uwydatnienia aranżacji warto wprowadzić tekstylia oraz meble z materiałowymi obiciami. Idealną propozycją będzie, chociażby szary fotel. Jednak najważniejszą funkcję pełni tutaj łóżko – w końcu to ono odpowiada za zdrowy i spokojny wypoczynek. Jego rama może być z drewna, dzięki czemu jednak się w całości z naturą, jednak równie dobrze możemy postawić na łóżko tapicerowane. Najważniejsze, aby uwzględniało pasująca tu gamę kolorystyczną. Kolejną kwestią są elementy wyposażenia łóżka, czyli kołdra i poduszka z wypełnieniem naturalnym oraz materac ekologiczny. Ich obecność zdecydowanie podniesie komfort w czasie wypoczynku, a także zapewni zdrowy sen. Jednak, czy to wystarczy? Na tym etapie mamy funkcjonalne wnętrze, jednak niekoniecznie do końca widać tutaj leśny klimat. Z uwagi na to, warto zapoznać się z najważniejszymi elementami tego typu sypialni. A co wchodzi w ich skład?

Najważniejsze elementy sypialni zjednoczonej z naturą

Sypialnia w leśnym klimaciema również kilka ważnych elementów, bez których ciężko jest odwzorować motyw lasu. Z uwagi na to, warto postawić na trzy elementy, które pomogą nam sprawić, że magia tego miejsca oraz spokój również pojawi się w naszym pomieszczeniu. A co można tutaj wyróżnić?

Po pierwsze – rośliny 

Rośliny w sypialni odgrywają niezwykle ważną rolę, gdyż nie tylko dodają jej uroku i bardziej naturalnego klimatu, ale także oczyszczają i nawilżają powietrze. Dodatkowo starajmy się zatem wybierać te, które w nocy produkują tlen, czyli np.:

 • areka – rozłożysta palma, nadająca dodatkowo egzotycznego klimatu,
 • skrzydłokwiat – klasyczne rozwiązanie,
 • sansewieria – bardzo wytrzymała osłona.

Po drugie – fototapeta

Nie ma drugiego tak zmieniającego wnętrze dodatku, jak fototapeta. Pozwala ona jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmienić klimat w pomieszczeniu. Oznacza to, że jest ona praktycznie obowiązkowym elementem każdej leśnej sypialni. Oczywiście nie musimy obklejać wszystkich ścian – wystarczy jedna lub nawet pół jednej ściany. Kwestia ta zależy od rozmiaru pomieszczenia oraz rozkładu mebli.

Po trzecie – naturalne materiały 

Sypialnie inspirowane stylem leśnym nie mają żadnych plastikowych i świecących dodatków. Odchodzi się tutaj także od akcesoriów związanych z pop art czy elementami w stylu rockowym. Tutaj dominują przede wszystkim naturalne materiały, takie jak:

 • drewniane elementy dekoracyjne,
 • ceramiczne dodatki, np. doniczki,
 • bawełniane czy wełniane tekstylia.

Widok lasu ciągnącego się aż po horyzont z pewnością niejednego z nas wprawia w błogi nastrój. Jak się okazuje, możemy w pewnym stopniu odzwierciedlić go w swojej sypialni! Poprzez wymienione wyżej kwestie jesteśmy w stanie stworzyć unikalne wnętrze, w którym z pewnością się regenerujemy oraz komfortowo wypoczniemy.

Przeczytaj także: